Daniela Partlová

O mně


Mgr. Daniela Partlová

1956 Příbram

Dětství jsem prožila pod Brdy, v krajině, která mne ovlivnila a do které se dodnes ráda vracím. Rodiče mi připravili krásné dětství plné pochopení a lásky. Podporovali mne v mém zájmu o kreslení a dalších aktivitách a předali mi i blízký vztah k lesu, krajině a cestování.
Svou životní dráhu jsem si přála spojit s malováním a tvorbou. Realita byla ale jiná a neumožňovala mi studovat obor podle svého zájmu. Vystudovala jsme střední zdravotnickou školu a deset let pracovala v IKEMu na intenzivní kardiologii.
Teprve po změně režimu (1989) jsem mohla studovat, absolvovala filozofickou fakultu UK a několik let pracovala ve zdravotnickém školství.
Touha malovat a tvořit mne nakonec přiměla zdravotnictví opustit a věnovat se tomu, co mne nejvíc naplňuje: malbě a tvořivému dialogu s přírodou.

Dnes žiji na okraji Prahy a svůj čas věnuji rodině, cestování, sportu a tvořivé práci. Založila jsem občanské sdružení a usiluji o ochranu a lepší obraz krajiny a veřejného prostoru i v praktické rovině.

Stále častěji stojím u malířského stojanu buď v ateliéru, nebo někde venku a maluji. Prostřednictvím plenérové tvorby tak spojuji svoje dlouholeté lásky - malbu, přírodu a cestování.